Boligen
- Kontantpris kr. 195.000
- Link Tjek Boliglån
- BoligtypeVilla
- Boligareal 109 m²
- Carport 21 m²
- Værelser 3
- Grundareal 800 m²
- Energimærke D
- Ejerudgift pr. md. kr. 882
- Byggeår 1968
Dokumenter
Hent dokumenter
Plantegninger
Velkommen til Guldkysten 1 – En prisvenlig og velindrettet villa i Thorum!
På adressen Guldkysten 1 i Thorum, 7870 Roslev, finder du denne lyse og indbydende villa på 109 m². Villaen, der er opført i 1968, er moderniseret i indretningen, udbydes til en yderst attraktiv pris og har en lav ejerudgift på kun kr. 882 om måneden. Dette er den perfekte bolig for dig, der søger rigtig meget hus for pengene, hvad enten du er førstegangskøber, et par eller en lille familie.Boligens indretning og detaljer: Huset byder på en yderst funktionel planløsning uden spildplads .
- Stort opholdsrum: Boligens hjerte er den store, rummelige stue, som indbyder til hyggelige stunder og har et dejligt lysindfald.
- Køkken i stilrent design: Køkkenet fremstår indbydende med hvide, grebsfrie elementer, mørkt klinkegulv og en flot, mørk bordplade. Der er et skønt kig ud gennem det brede vindue over vasken, og der medfølger komplet udstyr i form af kogeplader, emhætte, indbygningsovn, opvaskemaskine og køleskab.
- Lyst og funktionelt badeværelse: Badeværelset er velindrettet med et tidløst hvidt vaskearrangement med overliggende spejl og et lyst, praktisk klinkegulv. Rummet byder desuden på en rigtig god bruseniche med hvide vægfliser, som er elegant afskærmet af en muret væg i glasbyggesten.
- Gode værelser: Villaen rummer hele tre gode værelser, hvilket giver ideelle muligheder for både soveværelse, børneværelser og hjemmekontor.
- Praktiske rum: Planløsningen fuldendes af en præsentabel entré samt en praktisk baggang, der gør hverdagen nemmere.
Alt i alt en skøn og regulær villa til en yderst overkommelig pris!
